Zbiorniki i baniaki na wodę deszczową

Filtry
Pojemność (litr)
-
Szerokość (cm)
-
Długość (cm)
-
Wysokość bez pokrywki (cm)
-
Cena
-
copy of copy of

30 litrów zbiornik beczka

120.00 zł netto
Dodano! Nie można dodać więcej!
zbiornik podziemny

Zbiornik podziemny DRAGON 30m3

43000.00 zł netto
Dodano! Nie można dodać więcej!

Dbanie o środowisko to ważny aspekt, który powinien być brany pod uwagę podczas prowadzenia gospodarstwa domowego. Aby przyczyniać się do ochrony przyrody, warto stawiać na ekologiczne rozwiązania. Jednym z nich są baniaki na deszczówkę. Dzięki nim gromadzona jest woda pochodząca z naturalnych zasobów – opadów deszczu. Deszczówka może być powtórnie wykorzystana np. do podlewania roślin wokół domu. Zbiornik na wodę deszczową to także rozwiązanie ekonomiczne, pozwalające zaoszczędzić pieniądze z domowego budżetu. Zakup baniaka na deszczówkę niesie więc ze sobą same korzyści!


Dlaczego warto posiadać baniak na deszczówkę?

Woda pozyskiwana z opadów zawiera w sobie cenne składniki, które mają pozytywny wpływ na wzrost roślin. Deszczówka jest bowiem lepsza dla roślin niż woda z kranu. Dlatego też zbiornik beczka przypadnie do gustu miłośnikom dbania o ogród, którzy pragną zapewnić swoim kwiatom, trawie i drzewom jak najlepsze warunki.

Zbiornik na wodę deszczową a ochrona budynku

Pozyskiwanie wody z naturalnych źródeł ma także dodatkową zaletę w postaci ochrony budynku przed ewentualnym podmyciem w trakcie intensywnych opadów deszczu. Woda gromadzona w zbiorniku na deszczówkę to więc nie tylko ekologia, ale także zwiększenie bezpieczeństwa. Jest to szczególnie istotne w miejscach, które są zagrożone ewentualnym podtopieniem w wyniku długotrwałych opadów deszczu.

W czasach dynamicznie postępujących zmian klimatycznych, bańka na wodę deszczową jest bardzo przydatna także w tej sytuacji, gdy na danym obszarze często pojawia się susza. Posiadanie zbiorników na wodę deszczową pozwala kontynuować nawadnianie ogrodu lub umożliwia wykorzystanie wody w innym istotnym w takiej sytuacji celu.

Zbiorniki na deszczówkę doskonale sprawdzają się również w przypadku, gdy w ekologiczny sposób chcemy umyć pojazd, taras czy chodnik. Dzięki nim nie ma potrzeby zużywania cennej wody pitnej.

Niezwykle istotną zaletą zbiorników na deszczówkę jest możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. W ciągu roku można uzbierać sumę nawet kilkuset złotych.

Naziemne i podziemne zbiorniki na deszczówkę

Pojemniki na deszczówkę można podzielić na podziemne oraz naziemne. Podziemne zbiorniki na wodę deszczową są umieszczane w ziemi. Dzięki takiej możliwości, zazwyczaj mają znacznie większą pojemność niż naziemne bańki na wodę. Co więcej, istnieje możliwość łączenia podziemnych zbiorników, aby móc gromadzić jeszcze większą ilość wody.

Naziemne zbiorniki na deszczówkę, takie jak popularne pojemniki beczki, najczęściej służą do podlewania roślin. Plastikowe zbiorniki na wodę mogą jednak przybierać bardzo różne kształty. Można dowolnie przemieszczać je z jednego miejsca na drugie.
 Zbiorniki na deszczówkę w sklepie online Waterflex

W ofercie naszego sklepu online znajdują się różnego rodzaju zbiorniki na wodę deszczową, w tym między innymi zbiornik podziemny na deszczówkę oraz zbiornik beczka na wodę deszczową. Z pewnością przekonają się do niego osoby, które stawiają na estetyczne rozwiązania w swojej przestrzeni. Oferujemy baniaki na deszczówkę 100 l, 200 l lub 300 l w różnych kształtach oraz kolorach. W naszym sklepie internetowym znajdują się także klasyczne zbiorniki beczki na wodę deszczową.

Do produkcji zbiorników na wodę został wykorzystany polietylen, który odpowiada za wyjątkową trwałość. Co więcej, zastosowanie metody rotacyjnej, dzięki której zbiorniki nie mają spawów, sprawia że są one jeszcze bardziej wytrzymałe.

Lekka waga sprawia, że bańki na wodę można łatwo przenosić. Ponadto niektóre zbiorniki na deszczówkę wyposażone są w uchwyty, które pomagają w transporcie.

W naszym sklepie dostępne są między innymi zbiorniki kostki, zbiorniki beczki, zbiorniki poziome, pojemniki stojące kwadratowe, zbiorniki płaskie, zbiorniki pączki czy zbiorniki pionowe.

Inwestycja w baniak na deszczówkę to dobry pomysł, zwłaszcza że wszystkie pojemniki w Waterflex dostępne są w przystępnej cenie. Każdy może pozwolić sobie na wykorzystanie ich w swoim gospodarstwie domowym.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – baniaki na deszczówkę w korzystnej cenie z pewnością przypadną do gustu niejednej osobie.

Dlaczego warto wybrać zbiorniki Waterflex?

W ofercie firmy Waterflex znajdziesz solidnie wykonane zbiorniki na wodę pitną, które można dopasować pod względem rozmiaru czy kształtu do indywidualnych potrzeb. Wykonane są z polietylenu, czyli bardzo trwałego tworzywa sztucznego, które zostało dopuszczone do kontaktu z żywnością. Jest on odporny na działanie m.in. różnego rodzaju czynników chemicznych, fizycznych oraz atmosferycznych, dlatego świetnie sprawdza się do produkcji zbiorników na wodę. Oprócz tego wykazuje się dużą solidnością, a do tego jest to tworzywo sztuczne, a więc trwałe i nie ma problemu z korozją.

Każdy ze zbiorników charakteryzuje się przy tym idealną szczelnością – ich eksploatacja nie wymaga przeprowadzania regularnej konserwacji, jest zatem wyjątkowo tania. Producent zbiorników gwarantuje ich długoletnie użytkowanie nawet w trudnych warunkach, na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków przemysłowych.

Warto pamiętać, że do magazynowania wody pitnej należy wykorzystywać wyłącznie zbiorniki spełniające restrykcyjne normy. Wybór naszej oferty jest z tego powodu najlepszym rozwiązaniem. Wszystkie dostępne w naszej ofercie produkty mają atesty Polskiego Zakładu Higieny i certyfikaty producenta, co oznacza, że korzystanie z nich jest całkowicie bezpieczne. Co bardzo istotne, nasze pojemniki mogą być wykorzystywane również do gromadzenia wielu innych rodzajów płynów i substancji sypkich, zależnie od indywidualnych potrzeb.

Loading...