Pokrywki / zakrętki do zbiorników

Filtry
Pokrywka gwint wew. 5 cm

Pokrywka gwint wew. 5 cm

32.00 zł netto
Dodano! Nie można dodać więcej!
Pokrywka gwint zew. 20 cm

Pokrywka gwint zew. 20 cm

84.00 zł netto
Dodano! Nie można dodać więcej!
Pokrywka gwint wew. 15 cm

Pokrywka gwint wew. 15 cm

45.00 zł netto
Dodano! Nie można dodać więcej!
Pokrywka gwint wew. 10 cm

Pokrywka gwint wew. 10 cm

39.00 zł netto
Dodano! Nie można dodać więcej!
pokrywka płaska 5'' waterflex

Pokrywka gwint zew. 12 cm

40.00 zł netto
Dodano! Nie można dodać więcej!

Pokrywki do zbiorników stanowią niezwykle istotny element wyposażenia pojemnika na wodę pitną lub inną ciecz. To dzięki nim można bezpiecznie przetransportować zbiorniki bez obawy o to, że zawartość wydostanie się ze środka. Co więcej, pokrywy do zbiorników chronią ciecz przed dostaniem się do niej różnego rodzaju zanieczyszczeń. Pokrywka może stanowić standardowe wyposażenie pojemnika, a więc można od razu kupić konkretny baniak z dedykowaną pokrywką lub też istnieje możliwość dokupienia osobno pokrywki. Szeroki wybór pokrywek do zbiorników różnego rodzaju znajduje się w naszym sklepie internetowym Waterflex.

Pokrywki do zbiorników

Pojemnik na wodę pitną musi zostać wyposażony w odpowiedniego rodzaju pokrywkę. To właśnie pokrywki do zbiorników nie dopuszczają do tego, aby woda lub inne substancje przypadkowo wydobyły się z wnętrza. Jest to niezwykle ważne szczególnie w przypadku zbiorników do transportu cieczy. Tego rodzaju pojemniki na wodę często stosowane są między innymi w kamperach. Właściwe zabezpieczenie znajdującej się w środku cieczy jest kluczowe, aby podróż przebiegła bez zakłóceń. Co więcej, osoby podróżujące kamperami zazwyczaj zatrzymują się w miejscach położonych daleko od jakiejkolwiek zabudowy. Brak wody w takich okolicznościach byłby wyjątkowo uciążliwy. Na szczęście nowoczesne pokrywki do zbiorników odznaczają się bardzo wysoką trwałością i są niezawodne. Dzięki temu można być pewnym, że umieszczona w plastikowym pojemniku woda bezpiecznie dotrze do miejsca docelowego.

Niektóre pokrywki do zbiorników posiadają odpowietrzenie w standardzie. Natomiast pokrywki do pojemników mogą być także szczelne, ale jednocześnie mieć taką konstrukcję, która umożliwia samodzielnie wykonanie odpowietrzenia w bezpieczny sposób.

Istnieją różnego rodzaju pokrywki do zbiorników. Wśród nich można wyróżnić pokrywę z pływakiem, który sprawia, że dopływ wody zostaje odcięty w momencie, w którym zbiornik na wodę jest już pełny. Do popularniejszych typów pokryw można także zaliczyć pokrywki gwint.

Co więcej, pokrywki do zbiorników najczęściej można bezpośrednio podłączyć do węża ogrodowego. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala szybko i sprawnie napełnić zbiornik na wodę. Innym sposobem pobierania wody ze zbiornika jest zamontowanie do niego kranu lub pompy ciśnieniowej.

Jakie funkcje pełnią pokrywki do zbiorników?

Ważną funkcją pokryw zbiorników na wodę jest ochrona zawartości przed wniknięciem do środka różnego rodzaju zanieczyszczeń. Jest to szczególnie istotne w przypadku wody przeznaczonej do konsumpcji. Pojemniki na wodę pitną często stosowane są podczas dłuższych podróży. Odpowiednie zabezpieczenie zbiornika poprzez zastosowanie pokrywki pozwala uniknąć przedostania się niebezpiecznych bakterii, jak i szkodników. Pokrywki do zbiorników są nieocenione podczas transportowania cieczy. Dotyczy to zarówno przewożenia jej między fabrykami oraz obiektami przemysłowymi, jak i w trakcie podróży kamperem. Wykonane z trwałego materiału pokrywy są w stanie zagwarantować bezpieczeństwo znajdujących się w środku substancji. Jednocześnie łatwo jest sobie wyobrazić, jak duże straty finansowe i czasowe mogłoby ponieść przedsiębiorstwo w przypadku zmarnowania się przewożonej cieczy, a więc je wydostania się na zewnątrz lub wniknięcia do środka zanieczyszczeń. Dlatego wysokiej jakości pokrywki do zbiorników stanowią niezwykle ważny element wyposażenia.

Pokrywki do zbiorników od Waterflex

W naszym sklepie online możesz zaopatrzyć się zarówno w wysokiej jakości plastikowe pojemniki na wodę pitną, jak i różnego rodzaju pokrywki do zbiorników. Wszystkie produkty pochodzą prosto od producenta zbiorników na wodę pitną Waterflex. W naszej ofercie znajdują się między innymi pokrywki z odpowietrzeniem, pokrywki gwint zewnętrzny, pokrywki z gwintem wewnętrznym oraz pokrywki z pływakiem zamykającym. Pokrywki zostały wykonane z wytrzymałych materiałów. Idealnie sprawdzają się w celu zabezpieczenia zbiornika na wodę pitną. Gwarantują bezpieczeństwo oraz pozwalają utrzymać odpowiedni poziom higieny.

Dlaczego warto wybrać zbiorniki Waterflex?

W ofercie firmy Waterflex znajdziesz solidnie wykonane zbiorniki na wodę pitną, które można dopasować pod względem rozmiaru czy kształtu do indywidualnych potrzeb. Wykonane są z polietylenu, czyli bardzo trwałego tworzywa sztucznego, które zostało dopuszczone do kontaktu z żywnością. Jest on odporny na działanie m.in. różnego rodzaju czynników chemicznych, fizycznych oraz atmosferycznych, dlatego świetnie sprawdza się do produkcji zbiorników na wodę. Oprócz tego wykazuje się dużą solidnością, a do tego jest to tworzywo sztuczne, a więc trwałe i nie ma problemu z korozją.

Każdy ze zbiorników charakteryzuje się przy tym idealną szczelnością – ich eksploatacja nie wymaga przeprowadzania regularnej konserwacji, jest zatem wyjątkowo tania. Producent zbiorników gwarantuje ich długoletnie użytkowanie nawet w trudnych warunkach, na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków przemysłowych.

Warto pamiętać, że do magazynowania wody pitnej należy wykorzystywać wyłącznie zbiorniki spełniające restrykcyjne normy. Wybór naszej oferty jest z tego powodu najlepszym rozwiązaniem. Wszystkie dostępne w naszej ofercie produkty mają atesty Polskiego Zakładu Higieny i certyfikaty producenta, co oznacza, że korzystanie z nich jest całkowicie bezpieczne. Co bardzo istotne, nasze pojemniki mogą być wykorzystywane również do gromadzenia wielu innych rodzajów płynów i substancji sypkich, zależnie od indywidualnych potrzeb.

Loading...