Blog o zbiornikach na wodę
Zima to czas, który stawia przed nami pewne wyzwania i tyczy się to także kwestii przechowywania wody. Polska zima i jesień wiąże się z częstymi chłodami, spadkami temperatury poniżej 0 stopni i mrozem. Wiele osób zastanawia się, czy zbiorniki na wodę dają radę w mroźnych warunkach i jak odpowiednio je przygotować, aby zima nie zaskoczyła wraz z pierwszym śniegiem. Spokojnie, z dobrze dobranym zbiornikiem, takim jak te wykonane z polietylenu HDPE, masz gwarancję, że Twoje systemy przechowywania wody poradzą sobie z zimową aurą. Oto kilka wskazówek od waterflex, którym możecie zaufać. Na zbiornikach na wodę znamy się jak nikt, a przemawiają za tym tysiące sprzedanych zbiorników wodnych wszelakich zastosowań.
Podróże kamperem to niezapomniane przygody, pełne niezależności i swobody. Pozwalają zatrzymać się, gdzie tylko zapragniemy i spędzić niezapomniane chwile w sercu dzikich miejsc. Dzięki kamperowi sam decydujesz o trasie, a noclegiem nie musisz się martwić. Współczesne kampery zapewniają komfortowe warunki na miarę mobilnego domu. Posiadają wiele udogodnień, a należy do nich dostęp do wody i możliwość codziennej higieny. Aby było to możliwe, kluczowym elementem wyposażenia są zbiorniki na wodę. W Waterflex oferujemy zbiorniki do kamperów zaprojektowane z myślą o najwyższej funkcjonalności i wytrzymałości, które sprawdzą się w każdej podróży. Sprawdź co te produkty mają do zaoferowania!
IInformujemy, że ARiMR ogłosił dotacje dla rolników, w których sam zbiornik do retencji wody deszczowej gwarantuje 4 z 6 punktów do dofinansowania. Wytypowaliśmy zbiorniki naziemne, rekomendowane pod ten program.
Program „Moja Woda” to rządowa inicjatywa, która wspiera właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych w tworzeniu przydomowych instalacji do zbierania i retencjonowania wód opadowych. Celem jest lepsze zarządzanie wodą na poziomie lokalnym – tak, aby skutecznie przeciwdziałać skutkom suszy i nagłych opadów deszczu. W ramach trzeciej edycji programu można uzyskać dofinansowanie na instalacje, które pomogą Ci gromadzić deszczówkę i wykorzystywać ją do nawadniania ogrodu czy podlewania roślin.
Co to jest przepompownia ścieków?
Zacznijmy od podstaw. Czym właściwie jest przepompownia i do służy? Jej zadanie jest proste, przenoszenie ścieków do zbiorników położonych wyżej lub dalej, np. studni. Podnoszą więc one zanieczyszczenia sanitarne, wody opadowe, drenażowe czy roztopowe, odprowadzając je do odbiornika. Kiedy warto rozważyć montaż przepompowni ścieków?
Wrocław po raz kolejny udowadnia, że dbałość o środowisko i proekologiczne inicjatywy są dla miasta priorytetem. Program Złap Deszcz 2024, który właśnie wystartował, jest tego najlepszym przykładem. W tym roku miasto przeznaczyło aż 600 tys. złotych na wsparcie mieszkańców w instalacji systemów do zbierania deszczówki. Nabór wniosków ruszył 25 marca i potrwa do wyczerpania środków. W poprzednich latach zainteresowanie było ogromne – w 2023 roku pula dotacji wyczerpała się w zaledwie dwa tygodnie!
Posiadając działkę lub dom z ogrodem wiemy jak wpływają one na zwiększenie zużycia wody. Warto rozważyć bardziej ekologiczne rozwiązanie jakim jest system wykorzystujący wodę deszczową. Zamiast podlewać trawę i rośliny wężem ogrodowym wykorzystać możemy zgromadzoną podczas opadów wodę. Zmniejszymy w ten sposób nasze rachunki i zatroszczymy się o środowisko. Aby wprowadzić pomysł w życie potrzebujesz jedynie zbiornika i odpowiednio dobranej pompy.
Zbiorniki na deszczówkę to coraz popularniejsze rozwiązanie, które pozwala na oszczędzanie wody i pieniędzy. Woda deszczowa może być wykorzystana do podlewania ogrodu, mycia samochodu, czy spłukiwania toalet. Aby jednak skorzystać z tych zalet, trzeba wiedzieć, jak podłączyć zbiornik na deszczówkę do rynny. W tym artykule przedstawimy krok po kroku, jak to zrobić.
Deszczówka to cenny zasób, który można wykorzystać do podlewania roślin, mycia samochodu czy napełniania basenu. Jednak aby cieszyć się czystą i zdrową wodą, trzeba zadbać o jej odpowiednie przechowywanie. W tym artykule dowiesz się, jak zapobiegać zakwitaniu deszczówki i jakie zbiorniki na wodę wybrać, aby uniknąć tego problemu.