Charakterystyka i zastosowanie

Oferowane przez nas zbiorniki charakteryzują się innowacyjnością i najlepszą ergonomią w porównaniu do innych dostępnych na rynku.

Polietylen, z którego wykonane są zbiorniki, pozwala na przechowywanie w nich m.in. wody pitnej czy oleju napędowego. Właściwości polietylenu mówią, iż jest on odporny na działanie różnych kwasów, zasad i rozpuszczalników organicznych. Jednak w przypadku jakichkolwiek wątpliwości polecamy sprawdzić tutaj.

Wszystkie oferowane przez nas zbiorniki posiadają ATEST PZH w zakresie zdatności do magazynowania wody pitnej.

Zbiorniki produkowane są metodą rotacyjną, nie posiadają zatem spawów, co zdecydowanie podnosi ich trwałość i jakość wykonania.

Przepierzenia, to swoiste falochrony wbudowane w konstrukcję zbiorników o dużej pojemności, służą zwiększeniu wytrzymałości, wyciszeniu oraz przełamują fale, w transportowanej cieczy, co zdecydowanie stabilizuje zbiornik. Zamiennie przepierzenia nazywane są też przegrodami.

Niemal każdy zbiornik posiada otwór spustowy o średnicy zależnej od pojemności zbiornika foto.

Grubość ścianek zbiorników jest adekwatna do możliwych naprężeń, które nie mogą mieć wpływu na deformację zbiornika z upływem czasu.  Kształt ścianek niektórych zbiorników ułatwia mocowanie pasami.

Kształt pokrywki, które są bez odpowietrzenia pozwala na samodzielne wykonanie bezpiecznego otworu odpowietrzającego.

W porównaniu z metalowymi zbiornikami nasze wyróżniają się dużo niższą wagą (łatwość transportu), dużo większą trwałością (odporność na utlenianie), niskim natężeniem "chlupotania" podczas transportu.

Uwaga! Nie ponosimy odpowiedzialności za skutki niewłaściwego użytkowania zbiorników, np. z olejem napędowym.

Istnieje możliwość zamówienia zbiorników z polietylenu w kolorze czarnym lub innym z  kolorów podstawowych. Podnosi to koszt zbiornika o ok. 10%. Zapytaj o wycenę – zapraszamy!

Loading...