Oferowane przez nas zbiorniki charakteryzują się innowacyjnością i najlepszą ergonomią w porównaniu do innych dostępnych na rynku.

Polietylen, z którego wykonane są zbiorniki, pozwala na przechowywanie w nich m.in. wody pitnej czy oleju napędowego. Właściwości polietylenu mówią, iż jest on odporny na działanie różnych kwasów, zasad i rozpuszczalników organicznych. Jednak w przypadku jakichkolwiek wątpliwości polecamy sprawdzić tutaj.

Zbiorniki produkowane są metodą rotacyjną, nie posiadają zatem spawów, co zdecydowanie podnosi ich trwałość i jakość wykonania.

Grubość ścianek zbiorników jest adekwatna do możliwych naprężeń, które nie mogą mieć wpływu na deformację zbiornika z upływem czasu.  Kształt ścianek niektórych zbiorników ułatwia mocowanie pasami.

Przepierzenia, które posiadają większe pojemności, służą zwiększeniu wytrzymałości, wyciszeniu oraz stabilizacji.

Pokrywki mają możliwość odpowietrzenia.

Niemal każdy zbiornik posiada otwór spustowy o średnicy zależnej od pojemności zbiornika foto.

W porównaniu z metalowymi zbiornikami nasze wyróżniają się dużo niższą wagą (łatwość transportu), dużo większą trwałością (odporność na utlenianie), niskim natężeniem "chlupotania" podczas transportu.

Istnieje możliwość zamówienia zbiorników z polietylenu w kolorze czarnym lub innym z  kolorów podstawowych. Podnosi to koszt zbiornika o ok. 10%. Zapytaj o wycenę – zapraszamy!